Je možný  také repas vašeho turba, doba repase je přibližně 1-3 dny dle poškození. Zpět je opravené turbodmchadlo zasláno na dobírku.
  • Můžete si objednat svoz PPL zdarma na telefonním čísle 608406684 a dopravce u vás turbodmychadlo k opravě vyzvedne

 

 

  • nebo můžete turbodmychadlo zaslat sami na adresu  Topturbo.cz, Hlubčická 48c, 79401 Krnov.

 

 

 

Prodej , repas a opravy turbodmychadel

Provádíme kompletní repas turbodmychadel pro osobní vozy.

  • Poškozené turbodmychadlo se rozebere na jednotlivé díly turba.
  • Obal turbodmychadla je zbaven nečístot v tlakové myčce a následně je obal kompletně opískovaný.
  • Do turbodmychadla jsou použity výhradně nové díly anglické značky Melett.
  • Jádra Melett jsou již vyvážené. Turbodmychadlo zkompletujeme a připravíme jej na kalibraci. 
  • Kalibrace se provádí na mašine TURBO TEST PRO EXPERT.
  • Po kalibraci je již turbodmychadlo připraveno pro přímou montáž do vašeho vozidla.

  

 

 

 

 

Co je turbodmychadlo ?

 

Turbodmychadlo je zvláštní typ čerpadla určeného k čerpání plynů, jehož pohonnou jednotku tvoří turbína. K velkému rozšíření zařízení došlo jeho použitím u spalovacích motorů pro zvýšení celkového výkonu motoru pomocí zvětšení množství vzduchu a paliva vstupujícího do spalovacího prostoru. Hlavní výhodou turbodmychadel je významný nárůst výkonu motoru, spojený s pouze malým zvětšením hmotnosti. Turbodmychadlo totiž využívá jinak nevyužitou energii výfukových plynů a tím zvyšuje celkovou účinnost pohonné jednotky. Nevýhodou je u benzínových motorů nutnost použití nižšího kompresního poměru kvůli eliminaci samozážehu paliva. To nepříznivě ovlivňuje účinnost motoru v nízkých otáčkách, kdy turbodmychadlo nedodává potřebné množství vzduchu. Dieselové motory s turbodmychadlem tímto problémem netrpí - jsou principiálně založené na samovznícení paliva. Pro oba typy motorů ale turbodmychadlo představuje velkou výhodu ve větších nadmořských výškách, kde je nižší tlak vzduchu, což byl také hlavní důvod vývoje tohoto zařízení původně pro letecké motory.

 

 

 

 

X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).