X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).
počet produktů: 0
cena: 0 CZK
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 0
týden: 110
celkem: 153250
 
 
Možnost dopravy :
 
 
 
 

Repas turbodmychadel

Turbodmychadlo je zvláštní typ čerpadla určeného k čerpání plynů, jehož pohonnou jednotku tvoří turbína. K velkému rozšíření zařízení došlo jeho použitím u spalovacích motorů pro zvýšení celkového výkonu motoru pomocí zvětšení množství vzduchu a paliva vstupujícího do spalovacího prostoru. Hlavní výhodou turbodmychadel je významný nárůst výkonu motoru, spojený s pouze malým zvětšením hmotnosti. Turbodmychadlo totiž využívá jinak nevyužitou energii výfukových plynů a tím zvyšuje celkovou účinnost pohonné jednotky. Nevýhodou je u benzínových motorů nutnost použití nižšího kompresního poměru kvůli eliminaci samozážehu paliva. To nepříznivě ovlivňuje účinnost motoru v nízkých otáčkách, kdy turbodmychadlo nedodává potřebné množství vzduchu. Dieselové motory s turbodmychadlem tímto problémem netrpí - jsou principiálně založené na samovznícení paliva. Pro oba typy motorů ale turbodmychadlo představuje velkou výhodu ve větších nadmořských výškách, kde je nižší tlak vzduchu, což byl také hlavní důvod vývoje tohoto zařízení původně pro letecké motory.

www.repas-turba.cz

Repas turba

Cena

Repasované turbodmychadlo má vždy nový střed. Obal a případně i výfuková část jsou repasovány. V případě poškození obalu je obal vyměněn.< strong >Při repasu vašeho turbodmychadla je cena 6000-7500 Kč, taktéž u výměnného obchodu. Při prodeji repasovaného turbodmychadla je vždy podmínkou navrácení vašeho poškozeného jinak bude účtováno 1000 Kč navíc jakožto záloha za turbodmychadlo.

Vyvažování

Při opravách se musí přezkoušet i nevyváženost smontovaného turbodmychadla při provozních otáčkách Nevyváženost způsobuje hluk a chvění - při vysokých otáčkách nepříjemné a nebezpečné. Vyvažování se provádí na stroji SCHENCK CAB950T-S - absolutní špička v této oblasti. Maximální hodnota efektivního snímání je 250.000 ot/min. Výstupem je graficky znázorněný diagram - znázornění průběhu a nevyváženosti.

 

Nevyváženost může ovlivnit:

  • Životnost - ložiska mohou být vibracemi silně namáhána, podléhají značnému opotřebení.

    • Bezpečnost - chvění může způsobit rozpojení spojů, ohrožení člověka i stroje.

    • Kvalitu - ovlivnění chvěním a vibracemi, vysokootáčkové stroje nepracují "čistě".